تولید انبوه اکسید استرا ET آغاز شد

برند لوکس اکسید زیرمجموعه چری اعلام کرد که تولید انبوه مدل اکلانتیکس ET (استرا) را از تاریخ ۱۹ ژانویه آغاز کرده است.

برند لوکس اکسید زیرمجموعه چری اعلام کرد که تولید انبوه مدل اکلانتیکس ET را از تاریخ ۱۹ ژانویه آغاز کرده است. این مدل که در چین با نام استرا ET شناخته می‌شود، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد. لازم به ذکر است که خودروهای اکسید با برند اکستریم به زودی در بازار کشورمان عرضه خواهند شد. با ما در دیجی ماشین همراه باشید تا نگاهی به این خودرو نوآورانه از برند چری داشته باشیم.

اکلانتیکس ET

اکسید اکلانتیکس ET مانند اکلانتیکس ES که اواخر سال گذشته عرضه شد، روی پلتفرم برقی E0X چری ساخته شده است. از همین پلتفرم در تولید لوکسید S7 محصول مشترک چری و هواوی استفاده شده است. این مدل از طراحی جلوپنجره بسته، چراغ‌های روز ال‌ای‌دی و مجموعه چراغ‌های جلوی تعاملی بهره می‌برد. طول، عرض و ارتفاع آن به ترتیب از چپ به راست ۱.۷/۱.۹۷/۴.۹۵ متر و فاصله محوری آن ۳ متر است.

مشخصات و امکانات اکسید استرا ET

یکی از امکانات استاندارد این مدل سانروف پانورامیک است و همچنین می‌توان آپشن‌هایی از جمله چرخ‌های آلیاژی، کالیپرهای ترمز قرمز، دوربین‌های دید عقب، چراغ‌های راهنمای تعاملی، شیشه دودی، قاب پنجره کرومی، رادار لیزری، تریم جلوپنجره خاکستری متالیک، نشان‌های نقره‌ای مات در جلو و عقب، نوارهای ضدخراش خاکستری متالیک و تزیینات گلگیر را برای آن سفارش داد.

اکسید استرا ET

براساس اطلاعات منتشرشده توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین در ۱۶ اکتبر ۲۰۲۳، کانسپت اکسید استرا ET به سیستم تمام چرخ محرک دوموتوره مجهز شده است. حداکثر قدرت موتور محور جلو ۱۸۳ کیلووات (۲۴۵ اسب بخار) و موتور محور عقب ۲۳۰ کیلووات (۳۱۵ اسب بخار) است. قدرت کلی این پیشرانه به ۵۶۰ اسب بخار می‌رسد. این مدل به فناوری پک باتری NP2.0 چری مجهز خواهد بود که نسخه‌های مختلف آن با ظرفیت ۶۰ کیلووات ساعت، ۸۲ کیلووات ساعت و ۱۰۰ کیلووات ساعت برد حرکتی ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر را فراهم می‌کنند. با قابلیت شارژ سریع می‌توان اکلانتیکس ET را در عرض ۵ دقیقه برای طی کردن مسافت ۱۵۰ کیلومتری شارژ کرد. جزئیات بیشتر درباره اکسید اکلانتیکس ET قبل از عرضه رسمی اعلام خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا