ابرخودرو ام جی EXE181 با طراحی خارق‌العاده‌اش، رکورد سرعت در خشکی را به چالش می‌کشد

در نمایشگاه خودروی چین ۲۰۲۴ که اواخر این هفته آغاز می‌شود، از خودروهای مفهومی متنوع و جذابی رونمایی خواهد شد. ام جی نیز در این مراسم کانسپت هایپرکار برقیEXE181  تک‌صندلی با شاسی یکپارچه را به نمایش خواهد گذاشت که شبیه خودروهای ویژن گرن توریسمو به نظر می‌رسد. با دیجی ماشین در ادامه مطلب همراه باشید.

ظاهر قطره اشکیEXE181  منجر به ضریب درگ بسیار پایین 0.181 شده که بهتر از 0.199 فولکس واگن XL1 و هر خودروی تولیدی دیگری است. البته برخی کانسپت‌ها در این زمینه بهتر از محصول ام جی ظاهر شده‌اند. کانسپت مرسدس ویژن EQXX مدل ۲۰۲۲ دارای ضریب درگ 0.18 بود، جنرال موتورز پرسپت مدل 2000 ضریب درگ 0.16 داشت و نباید فیات توربینا مدل 19۵۴ با ضریب درگ 0.14 را فراموش کرد.

ام جی EXE181

ام جیEXE181  جدید معادل امروزی یک کانسپت همنام از سال 19۵9 است. آن مدل با ظاهری شبیه بشقاب پرنده ضریب درگ 0.12 داشت. برند بریتانیایی متعلق به سایک موتور چین می‌گوید که این مدل نه تنها یکی از آیرودینامیک‌ترین خودروهای موجود است، بلکه در میان سریع‌ترین‌ها نیز قرار دارد. زمان شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این هایپرکار برقی 1.9 ثانیه اعلام شده است.

ام جی EXE181، رکورد سرعت را خواهد شکست

لوسید ایر سفایر به تازگی زمان شتاب ۰ تا ۹۶ کیلومتر در ساعت 1.77 ثانیه را ثبت کرده است. سال گذشته، ریماک نورا در ۱.۷۴ ثانیه این کار را انجام داد. ایلان ماسک ادعا می‌کند که رودستر جدید می‌تواند در کمتر از ۱ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد. البته باور این ادعا خیلی سخت است.

ام جی در مورد حداکثر سرعت این هایپرکار صحبت نکرده است اما اشاره می‌کند که EXE181 رکورد سرعت در خشکی را به چالش می‌کشد. کانسپت اصلی مدل 19۵9 با رانندگی فیل هیل آمریکایی توانسته بود به سرعت ۴۱۰ کیلومتر در ساعت برسد.

ام جی EXE181

فضای داخلی بسیار تنگ با صندلی مرکزی و کمربندهای مسابقه‌ای EXE181 ما را به یاد لامبورگینی اگویستا تک‌سرنشین می‌اندازد. این مدل با فرمان یوغ‌مانند مجهز به یک نمایشگر بزرگ طراحی شده و دارای چهار موتور برقی است. اگرچه ام جی درباره سایر مشخصات فنی اطلاعاتی منتشر نکرده است، اما می‌توان با اطمینان گفت که این کانسپت دارای سیستم تمام چرخ محرک و توان کلی بیش از 1000 اسب بخار خواهد بود.

شانس دیدن یک نسخه تولیدی از ام جی EXE181 بسیار کم است، چون به عنوان یک مدل تک تماشایی و صرفا برای جلب توجه رسانه‌ها طراحی شده که در این زمینه هم به موفقیت رسیده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا