جدیدترین خودروهای جک در نمایشگاه خودرو پکن 2024 حاضر شدند

در نمایشگاه خودرو پکن 2024، جدیدترین خودروهای جک به نمایش درآمدند.

مصرف‌کنندگان ایرانی به خوبی با برند جک آشنایی دارند، چرا که خودروهای این برند از دهه 1390 تاکنون توسط کرمان‌موتور به بازار ایران عرضه شده‌اند. در نمایشگاه خودرو پکن 2024، جدیدترین خودروهای جک به نمایش درآمدند. با دیجی ماشین همراه باشید تا به جدیدترین دستاوردهای جک در پکن بپردازیم.

نمایشگاه خودرو پکن 2024 محلی مناسب برای خودروسازان چینی است تا دستاوردهای خود را به رخ دیگر خودروسازان جهان بکشند. جک نیز از این فرصت استفاده کرد و با سبد کاملی از محصولات خود به نمایشگاه پکن آمد. خودروهای جدید جک تفاوت قابل توجهی با جک S5 معروف در ایران دارند و به خوبی پیشرفت این خودروساز چینی را به بیننده نشان می‌دهند.

سوپراسپرت‌های چینی در نمایشگاه خودرو پکن 2024

شرکت جک طی سالیان اخیر علاوه بر تولید کراس‌اوورها و سدان‌ها، به حوزه تولید سوپراسپرت‌ها نیز وارد شده است. همچنین با حرکت خودروسازان از قوای فنی درون‌سوز به موتورهای هیبریدی و الکتریکی، اکنون خودروهای بیشتری از برند جک با موتور هیبریدی و الکتریکی به بازار عرضه شده‌اند. تمامی مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، در غرفه جک واقع در نمایشگاه خودرو پکن 2024 قابل مشاهده بود.

نمایشگاه خودرو پکن

نخستین خودرویی که در غرفه جک جلب توجه می‌کرد، مدل مفهومی سوپراسپرت جک دی‌فاین بود. این خودرو طی همکاری جک و هوآوی توسعه یافته است و امکان تولید آن به عنوان یک خودرو تجاری در آینده نزدیک وجود دارد. جک با همکاری هوآوی چهار پلتفرم را برای توسعه خودروهای هیبریدی و الکتریکی در نظر گرفته است که محصولات آینده جک براساس آن‌ها توسعه خواهند یافت.

ساختار اول موسوم به DE، برای تولید سوپراسپرت‌ها و خودروهای لوکس استفاده خواهد شد. پلتفرم دوم که DI‌ نام دارد، برای توسعه خودروهای کوچکی همچون جک EV3 مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ساختار سوم DP نام دارد که خودروهای آفرودی براساس آن توسعه خواهند یافت. در نهایت به پلتفرم DM‌ می‌رسیم که برای تولید مینی‌ون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جک EV3، خودرو آینده بازار ایران

یکی از خودروهای آتی کرمان‌موتور برای بازار ایران، هاچ‌بک الکتریکی جک EV3 است. این خودرو کوچک، پاک و چابک است. کرمان‌موتور انتظار دارد تا جک EV3 در بازار ایران مورد توجه بانوان و جوانان قرار گیرد.

EV3

جک EV3 به پیشرانه‌ای با قدرت 94 اسب‌بخار مجهز است و از باتری‌های لیتیوم-آهن-فسفات بهره می‌برد. حداکثر سرعت این خودرو 150 کیلومتربرساعت خواهد بود که برای استفاده در رانندگی روزمره درون‌شهری کافی به نظر می‌رسد. جک EV3 با توجه به پکیج باتری‌هایی که برای آن در نظر گرفته شده است، بردی معادل 400، 500 یا 600 کیلومتر با یکبار شارژ خواهد داشت. برای آن‌که بفهمیم کرمان موتور کدام تیپ این خودرو را برای عرضه به بازار ایران در نظر گرفته است، باید تا زمان رونمایی رسمی آن صبر کنیم.

جک X8، محصول جدید کرمان‌موتور در سال 1403

کرمان موتور پیش از برگزاری نمایشگاه خودرو پکن 2024، اعلام کرد که اقدامات اولیه مونتاژ جک X8 را آغاز کرده است و به زودی شاهد تردد این کراس‌اوور بزرگ در جاده‌های کشورمان خواهیم بود. این کراس‌اوور خانوادگی در نمایشگاه خودرو پکن 2024 نیز حضور داشت تا بیشتر از پیش توجه علاقمندان را به خود جلب کند.

نمایشگاه خودرو پکن

 

جک X8 از پیشرانه 1.5 لیتری TGDi‌ بهره می‌برد که حداکثر 174 اسب‌بخار قدرت و 280 نیوتن‌متر گشتاور آزاد خواهد کرد. این پیشرانه هم‌اکنون در خودروهایی همچون KMC X5 و KMC J7‌ نیز مورد استفاده قرار گرفته است. گیربکس هفت سرعته دوکلاچه، وظیفه انتقال قدرت را در جک X8 برعهده دارد. جک X8 یک کراس‌اوور دیفرانسیل جلو است و تنها برای مسافرت‌های جاده‌ای مفید خواهد بود.

کراس‌اوور هیبریدی جک JS6 در پکن

جک JS6 یک کراس‌اوور پلاگین هیبریدی است که با نام KMC JS6 به بازار ایران عرضه خواهد شد. این کراس‌اوور طی رویدادهای خودرویی سال گذشته همچون نمایشگاه تحول صنعت خودرو، به مصرف‌کنندگان ایرانی رونمایی شد. جک JS6 در نمایشگاه خودرو پکن 2024 نیز حضور داشت.

نمایشگاه خودرو پکن

قدرت جک JS6 توسط ترکیبی از یک موتور درون‌سوز بنزینی و دو موتور الکتریکی تامین می‌شود که در کنار یکدیگر، 201 اسب‌بخار قدرت و 300 نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کنند. پکیج باتری با ظرفیت 21.68 کیلووات ساعت، وظیفه تامین انرژی قوای الکتریکی این خودرو را برعهده دارد. البته نسخه درون‌سوز جک JS6 نیز در بازار چین عرضه شده است که امکان عرضه آن به ایران نیز وجود دارد.

نسخه الکتریکی پیکاپ جدید کرمان‌موتور در نمایشگاه خودرو پکن 2024

نسخه الکتریکی جک T9 یکی دیگر از خودروهایی بود که در نمایشگاه خودرو پکن 2024 به نمایش درآمد. این پیکاپ در واقع مدل الکتریکی پیکاپ کی‌ام‌سی T9 است که مدتی پیش وارد بازار ایران شد. جک T9‌ الکتریکی براساس پلتفرم مشابهی با نسخه درون‌سوز تولید شده است و از نظر ظاهری نیز تفاوت چندانی نسبت به نسخه بنزینی ندارد. البته از آن‌جایی که جلوپنجره این خودرو بسته شده است، می‌توان فهمید که با خودرویی الکتریکی روبرو هستیم.

قدرت جک T9 الکتریکی توسط پیشرانه‌های برقی تامین می‌شود که هرکدام از آن‌ها روی یک محور این خودرو قرار گرفته‌اند. پیشرانه نخست 94 اسب‌بخار قدرت و 176 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند که روی محور جلو قرار گرفته است. پیشرانه دوم روی محور عقب قرار دارد که راندمان آن حداکثر 215 اسب‌بخار قدرت و 342 نیوتن‌متر گشتاور خواهد بود.

جک T9 برقی

برای تامین انرژی این دو موتور برقی، از پکیج باتری لیتیوم آهن فسفات با ظرفیت 88 کیلووات ساعت استفاده شده است. جک T9‌ برقی با تکیه بر این باتری‌ها، می‌تواند حداکثر 500 کیلومتر را طی کند. جک تصمیم دارد تا نسخه پلاگین هیبریدی از پیکاپ T9 را نیز به بازار عرضه کند.

مینی‌ون جک RF8، یکی دیگر از نامزدهای ورود به ایران در آینده

آخرین محصول جک در نمایشگاه خودرو پکن 2024، مینی‌ون جک RF8 بود. این خودرو نیز شانس ورود به بازار ایران را دارد اما با توجه به سابقه ناموفق مینی‌ون‌ها در جلب توجه مشتریان ایرانی، کرمان‌موتور نیاز به زمان بیشتری دارد تا در مورد عرضه نهایی جک RF8 تصمیم بگیرد.

جک RF8 یک مینی‌ون 7 نفره است که از کابین مجهزی بهره می‌برد. چینش صندلی‌ها در این مینی‌ون به صورت 2+2+3 هستند که در نتیجه آن دو ردیف نخست فضای کافی را برای نشستن در اختیار خواهند داشت.

مشخصات و امکانات جک RF8

قدرت جک RF8 توسط پیشرانه پلاگین هیبرید تامین می‌شود که از ترکیب موتور 1.5 لیتری توربوشارژر و موتور برقی تشکیل شده است. این دو پیشرانه در کنار یکدیگر می‌توانند حداکثر 415 اسب‌بخار قدرت و 745 نیوتن‌متر گشتاور آزاد کنند که ارقام قابل توجهی برای یک مینی‌ون به حساب می‌آید. گیربکس DHT سه سرعته، وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌های جلو را در جک RF8 برعهده دارد.

بالاترین و مجهزترین نسخه جک RF8 به پکیج باتری با ظرفیت 44.5 کیلووات ساعت مجهز است. این مینی‌ون با تکیه بر باتری‌هایش، می‌تواند حداکثر 200 کیلومتر را در حالت تمام الکتریکی طی کند. مصرف سوخت ترکیبی جک RF8 نیز 5.4 لیتر اعلام شده است.

جک RF8

جک RF8 خودرو مجهزی محسوب می‌شود و در گران‌ترین نسخه، این امکانات را در اختیار کاربر خود قرار می‌دهد: رادار نقطه کور، دوربین ۳۶۰ درجه، اتوهلد، ترمز پارک برقی، فناوری حفظ خودرو بین خطوط، سنسور نور و باران،  گرم‌کن و سردکن صندلی های ردیف اول و دوم، ماساژور تطبیقی صندلی راننده، تنظیم برقی صندلی های ردیف اول و دوم با قابلیت تنظیم عرضی صندلی های ردیف دوم، کروز کنترل تطبیقی با قابلیت کاهش و افزایش سرعت در ترافیک، تهویه اتوماتیک با تهویه مستقل برای سرنشینان عقب، فیلتر پاک‌سازی هوا، ۸ کیسه هوای ۱۲ نقطه‌ ای، هشدار برخورد از جلو و کنترل خودکار نور بالا، ترمزهای ABS مجهز به توزیع هوشمند نیروی ترمز و سیستم کنترل پایداری یا ESP و کنترل کشش یا TCS. جک آر اف 8 در صورت ورود به بازار ایران، با مینی‌ون‌های هایما 7X از ایران‌خودرو و سوبا M4 از خودروسازی فردا به رقابت خواهد پرداخت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا