شوک لوئیس همیلتون به دنیای اتومبیلرانی، راننده انگلیسی به تیم فراری می‌پیوندد

قهرمان اتومبیلرانی جهان اعلام کرده است که در فصل پیش‌روی مسابقات، به تیم فرمول یک فراری خواهد پیوست.

لوئیس همیلتون را می‌توان یکی از چهره‌های مطرح دنیای ورزش در حال حاضر دانست. او عناوین مختلفی را نیز در مسابقات اتومبیلرانی کسب کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به هفت عنوان قهرمانی جهان اشاره کرد. اکنون این قهرمان اتومبیلرانی جهان اعلام کرده است که در فصل پیش‌روی مسابقات، به تیم فرمول یک فراری خواهد پیوست. با دیجی ماشین در ادامه همراه باشید.

البته تیم فراری از مدت‌ها پیش به دنبال جذب لوئیس همیلتون بوده است، با این حال همواره مرسدس قراردادهای بهتری را به او پیشنهاد می‌داد. او اخیرا قراردادی را برای سال‌ 2024 و 2025 میلادی با تیم مرسدس بنز منعقد کرد که بند مرتبط با سال 2025 آن، شروطی داشت. برطبق این بند اگر برای سال 2025 قرارداد جدیدی به همیلتون پیشنهاد شود، او می‌تواند از تیم مرسدس بنز جدا شود. این اتفاق اکنون رخ داده است و لوئیس همیلتون سال 2024 آخرین فصل خود را در تیم مرسدس بنز سپری خواهد کرد.

چرا لوئیس همیلتون از مرسدس بنز جدا شد؟

تحلیل‌گران دنیای فرمول یک، بزرگترین علت جدایی راننده انگلیسی از تیم مرسدس بنز را از دست دادن ایمان او به این تیم می‌دانند. پس از تغییر قوانین مسابقات و نحوه ساخت خودروها، تیم مرسدس بنز عملکرد مناسبی در تطبیق با رویه‌های جدید نداشت. در نتیجه همیلتون از سال 2021 تاکنون هیچ پیروزی کسب نکرده است. ردبول و فراری در سوی دیگر تیم‌های موفق‌تری نسبت به مرسدس بنز بوده‌اند.

لوئیس همیلتون

مرسدس بنز برای جلب نظر همیلتون به ماندن در تیم، او را به بازدید از کارخانه و برگزاری جلسه با اعضای تیم تشویق کرد. با این حال به نظر می‌رسد که راننده انگلیسی از اتومبیل خود راضی نبوده است و این خودرو را در حد مدعی عنوان قهرمانی نمی‌بیند.

راننده انگلیسی تیم مرسدس بنز در حال حاضر 39 ساله است و به پایان دوران حرفه‌ای خود نزدیک می‌شود. رانندگان اندکی موفق شدند تا پس از 40 سالگی، همچنان عنوان قهرمانی را کسب کنند. از این رو همیلتون در تلاش است تا دوران حرفه‌ای خود را با یک ماشین و تیم برنده سپری کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا