ناراحتی روس‌ها از عدم عرضه ام‌وی‌ام X22 پرو در کشورشان!

عرضه ام‌وی‌ام X22 پرو به بازار ایران از سال گذشته آغاز شد اما این خودرو هنوز به روسیه نرسیده است.

ام‌وی‌ام X22 پرو یکی از خودروهای محبوب و پرفروش چری در بازارهای صادراتی است. این خودرو در بازارهای مختلفی همچون ایران، روسیه، آمریکای جنوبی و خاورمیانه عرضه شده است. با وجود عرضه نسل جدید این خودرو به بازار ایران، هنوز روس‌ها موفق به دریافت این خودرو نشده‌اند. این مساله باعث ناراحتی آن‌ها شده است. با ما در دیجی ماشین همراه باشید.

ام‌وی‌ام X22 پرو برای روس‌ها نیست!

تابستان سال گذشته دفتر نمایندگی چری در روسیه مجوز واردات کراس‌اوور کوچک تیگو ۲ پرو را دریافت کرد که در بازار چین با نام تیگو 3X فروش می‌رسد.

نسخه پایه تیگو ۲ پرو به یک موتور تنفس طبیعی با توان ۱۰۹ اسب بخار و گشتاور ۱۴۰ نیوتن متر و جعبه‌دنده متغیر پیوسته مجهز است.

نسخه گران‌تر تیگو ۲ پرو، از یک موتور ۳ سیلندر توربوشارژر بهره می‌برد. این موتور ۱ لیتری که توان ۱۰۲ اسب بخار تولید می‌کند، با جعبه‌دنده ۵ سرعته دستی یا متغیر پیوسته قابل سفارش است.

ام‌وی‌ام X22 پرو

در چین، قیمت تیگو 3X از ۶۰ هزار یوان شروع می‌شود، که معادل ۱.۷ میلیون روبل است. تنها مدل با قیمت مشابه در بازار روسیه لیفان X3 پرو است که سال گذشته ۲۵۵۸ نسخه از آن به فروش رسید. بنابراین تیگو ۲ پرو می‌تواند در بازار این کشور فروشی در محدوده ۴ هزار خودرو را تجربه کند.

سوالی که باقی می‌ماند این است که چرا چری تیگو ۲ پرو را در روسیه عرضه نمی‌کند؟ به نظر می‌رسد شرکت چینی این اقدام را تا پایان بهار سال جاری به تعویق انداخته است تا اقدامات احتمالی وزارت صنعت و تجارت برای تنظیم بازار مشخص شود. در شرایط کنونی، عرضه این خودرو در بازار روسیه نزدیک به سپتامبر سال جاری امکان‌پذیر است. البته مجوز واردات این کراس‌اوور تا تاریخ ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۶ اعتبار خواهد داشت.

عرضه ام‌وی‌ام X22 پرو به بازار ایران از سال گذشته آغاز شد. اکنون نیز تیپ جدید این خودرو با نام ام‌وی‌ام X33 کراس به بازار ما عرضه شده است. این خودرو از موتورهای 1.5 لیتری چهارسیلندر تنفس طبیعی و یک لیتری سه سیلندر توربوشارژر بهره می‌برد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا