شیائومی SU7 با بهای نصف یک پورشه تایکان روانه بازار می‌شود

شرکت چینی شیائومی که به واسطه تولید گوشی‌های هوشمند و ابزارهای ارتباطی شهرت دارد، اخیرا وارد بازار خودرو نیز شده است.

شرکت چینی شیائومی که به واسطه تولید گوشی‌های هوشمند و ابزارهای ارتباطی شهرت دارد، اخیرا وارد بازار خودرو نیز شده است. نخستین ساخته مستقل این شرکت سدان الکتریکی شیائومی SU7 است که هم‌اکنون در چین به فروش می‌رسد. نکته جالب در خصوص قیمت‌ این خودرو، عرضه آن با بهایی معادل نصف پورشه تایکان است. با دیجی ماشین همراه باشید.

سدان الکتریکی جدید شیائومی SU7 با قیمتی کمتر از 500 هزار یوان به بازار عرضه می‌شود که معادل 69000 دلار آمریکا است. این خودرو در قالب دو مدل تک‌موتوره و دوموتوره عرضه خواهد شد. مدل تک‌موتوره 295 اسب‌بخار قدرت دارد و نسخه پرچمدار دوموتوره قدرتی معادل 664 اسب‌بخار ارائه می‌دهد.

بررسی مشخصات فنی شیائومی SU7

مدل پایه به یک موتور الکتریکی در عقب با قدرت 295 اسب بخار و گشتاور 295 پوند فوت (400 نیوتن متر) مجهز است. این مدل شتاب صفر تا صد 5.28 ثانیه را ثبت کرده است. مدل بزرگتر دو موتوره باتری بزرگتری دارد و از شارژ فوق سریع پشتیبانی می‌کند. البته شیائومی خودش این خودرو را تولید نمی‌کند، بلکه سایت تولیدی بایک در پکن مسئولیت مونتاژ این سدان را برعهده خواهد داشت.

شیائومی SU7

اطلاعات قیمت شیائومی SU7 پنج ماه پس از رونمایی این خودرو و از سوی لی جون، مدیر اجرایی شیائومی منتشر شد. او در شبکه اجتماعی چینی Weibo، اعلام کرد که تیپ پایه این خوردو با قیمتی کمتر از نیم میلیون یوان روانه بازار خواهد شد. البته باید توجه داشت که خودروهای برقی در چین ارزان‌تر از ایالات متحده و اروپا هستند. بنابراین رقابت برای شیائومی چندان راحت نخواهد بود. به عنوان مثال قیمت بی‌وای‌دی Seal که یک خودرو الکتریکی مرسوم در بازار چین است، از 179800 یوان یا 24000 هزار دلار آغاز می‌شود.

xiaomi

بزرگترین رقیب شیائومی SU7 در بازار چین، سدان برقی نیو ET7‌ خواهد بود. هر دو خودرو با قیمت پایه نیم میلیون یوان در چین به فروش می‌رسند. قیمت هر دو خودرو به طرز قابل توجهی ارزان‌تر از پورشه تایکان وارداتی است که برای خرید آن در چین باید 900 هزار یوان هزینه کرد. 76 فروشگاه شیائومی در 29 شهر در سراسر چین اخیراً شروع به نمایش SU7 کرده‌اند و پیش سفارش این خودرو نیز آغاز شده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا