توقف تولید پژو پارس رخ نداد، محصول محبوب ارتقا گرفت!

ایران خودرو از برنامه توقف تولید پژو پارس منصرف شد و همچنان این خودرو را به تولید می‌رساند.

طی نیمه دوم سال 1402، شاهد انتشار اخباری از سوی ایران خودرو در مورد توقف تولید پژو پارس بودیم. ایران‌خودرو برنامه‌ای برای این موضوع چیده بود که براساس آن، پژو پارس از خط تولید کنار می‌رفت و به جای آن سورن پلاس XU7P جایگزین می‌شد. ایران‌خودرو این برنامه را تا مراحل میانی پیش برد اما در نهایت مجبور شد تا بار دیگر پژو پارس را به خط تولید بازگرداند. محبوبیت بالای این مدل بین مصرف‌کنندگان و اهالی بازار از جمله دلایل این موضوع بوده است. با دیجی ماشین همراه باشید.

براساس گفته‌های منوچهر منطقی معاون وزیر صمت، خودرو پژو پارس قیمت مناسبی دارد و مردم آن را می‌پسندند. او در ادامه افزود: بهتر است این قبیل خودروها، به جای توقف تولید به‌روز‌رسانی شوند در این راستا از سال آینده خودروی پژو پارس با استانداردهای 85 گانه تولید می‌شود. توافق بر ادامه تولید پژو پارس با همکاری سازمان استاندارد و ایران‌خودرو حاصل شده است.

توقف تولید پژو پارس

ایران‌خودرو طی دوره نخست سامانه یکپارچه، فروش خود را تا پایان سال 1403 تضمین کرد. بسیاری از خودروهای فروخته شده در این مرحله، مدل‌های مختلف پژو پارس بودند که باید تا پایان سال 1403 تحویل داده شوند. در صورت حذف این خودرو از سبد محصولات، ایران‌خودرو ناچار می‌شد تا محصولات جایگزین را به مشتریان خود عرضه کند. پیش از این توافق شده بود تا سورن پلاس و دنا پلاس به عنوان محصولات جایگزین پژو پارس در نظر گرفته شوند. هر دو خودرو در مقایسه با پژو پارس بسیار گران‌تر هستند. بنابراین طبیعی است که متقاضیان خرید پژو پارس، اصرار بر تحویل گرفتن این خودرو داشته باشند.

انتشار خبر توقف تولید پژو پارس ‌باعث افزایش قیمت این خودرو شده است

در حال حاضر ایران خودرو پژو پارس را در قالب سه تیپ عادی، سفارشی و ELX به تولید می‌رساند. پس از اجرای طرح استاندارد 85 گانه، این خودرو به سیستم کنترل پایداری، سپر با قابلیت حفاظت از عابرین پیاده و نشانگر تعویض دنده یا GSI مجهز خواهد شد. بنابراین در سال 1403، تولید نسخه فیس‌لیفت پژو 405 وارد بیست و چهارمین سال خود خواهد شد.

انتشار اخبار توقف تولید پژو پارس و کاهش عرضه این خودرو به بازار، باعث شده است تا قیمت این خودرو در بازار آزاد افزایش قابل توجهی پیدا کند. در حال حاضر تیپ‌های مختلف این خودرو با اختلاف قیمت 300 میلیون تومانی نسبت به نرخ کارخانه فروخته می‌شوند. این امید وجود دارد با افزایش عرضه پارس به بازار،  قیمت این خودرو در بازار آزاد نیز کاهش یابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا