موتور جستجوی گوگل با محتواهای هوش مصنوعی غیرکاربردی مقابله می‌کند

سازوکار جدید موتور جستجوی گوگل به جنگ محتواهای غیرکاربردی می‌رود.

سازوکار جدید موتور جستجوی گوگل با محتواهایی که فقط برای کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجو به وجود می‌آیند، از جمله محتواهای تولیدشده توسط هوش مصنوعی، مقابله خواهد کرد. با حذف این نوع محتواها از نتایج جستجو، می‌توان دسترسی بهتری به مطالب مفید برای کاربران واقعی داشت. با دیجی ماشین در ادامه همراه باشید.

به گفته پاندو نایاک، معاون موتور جستجوی گوگل، طبق بررسی‌های اخیر این شرکت حدود ۴۰ درصد از محتواهای نتایج جستجو غیرکاربردی هستند. وی به سه نوع محتوا که عمدتاً هوش مصنوعی در تولید آن‌ها نقش داشته و در الگوریتم‌های جدید حذف خواهند شد، اشاره کرده است.

مورد اول، انتشار تعداد زیادی محتوا در سایت است. سایت‌هایی که روزانه هزاران مقاله با کیفیت پایین را منتشر می‌کنند. این محتواها صرف‌نظر از اینکه نویسنده آن‌ها انسان یا هوش مصنوعی باشد، رتبه پایینی در نتایج جستجو دریافت می‌کنند.

موتور جستجوی گوگل

مورد دوم، سوءاستفاده از اعتبار سایت است. وقتی بخشی از یک وب‌سایت معتبر به محتواهای غیرکاربردی و تولیدشده توسط هوش مصنوعی اختصاص داده شود، گوگل این نوع محتواها را اسپم تشخیص می‌دهد.

مورد سوم، سوءاستفاده از دامنه‌های منقضی‌شده است. زمانی که شخصی یک دامنه منقضی با رتبه بالا را خریده و محتوای نامطلوب در آن منتشر می‌کند، موتور جستجوی گوگل این سایت را شناسایی کرده و رتبه آن را پایین می‌آورد. گوگل به چنین سایت‌هایی ۶۰ روز فرصت می‌دهد تا قبل از ایجاد تغییرات در رتبه‌بندی، محتواهای کاربردی را در سایت خود قرار دهند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا