پاگانی هوایرا R Evo با موتور ۹۰۰ اسب بخاری V12 معرفی شد

پاگانی روز پنجشنبه از ابرخودروی جدید هوایرا R Evo رونمایی کرد.

پاگانی روز پنجشنبه از ابرخودروی جدید هوایرا R Evo رونمایی کرد. این خودرو نسخه‌ای جذاب‌تر از خودروی مسابقه‌ای هوایرا R است که در سال ۲۰۲۱ عرضه شد. پاگانی بهبودهای متعددی را در این مدل اعمال کرده و از پنل سقفی بازشونده در آن استفاده کرده است که در زمان باز بودن نیروی داون‌فورس آیرودینامیک خودرو را بهبود می‌بخشد. با دیجی ماشین همراه باشید.

این خودرو به نسخه به‌روزشده موتور ۶ لیتریV12  تنفس طبیعی هوایرا R به نامV12 R-Evo  مجهز است. این موتور توان ۹۰۰ اسب بخار و گشتاور ۷۷۰ نیوتن متر تولید می‌کند که ۵۰ اسب بخار و ۲۰ نیوتن متر از هوایرا R بیشتر است. این قدرت اضافی توسط طراحی شیپوری جدید برای منیفولد ورودی، میل سوپاپ‌های جدید و سیستم اگزوز بهبودیافته حاصل می‌شود.

پاگانی هوایرا R Evo

در بین موتور و چرخ‌های عقب، جعبه‌دنده ۶ سرعته ترتیبی پاگانی قرار دارد که با همکاری HWA AG برای خودروهای مسابقه‌ای هوایرا طراحی شده است. این جعبه‌دنده فقط ۸۰ کیلوگرم وزن دارد.

هوایرا R Evo به سیستم تعلیق دوجناغی آلیاژ آلومینیوم، فنرهای مارپیچ و کمک‌فنرهای کنترل‌شده الکترونیکی مجهز شده است که سواری بسیار راحتی را فراهم می‌کنند.

نهایت سرعت این ابرخودرو ۳۵۱ کیلومتر در ساعت است. این مدل از تایرهای پیرلی P Zero Slick با ابعاد280/680 R19  در جلو و 345/725 R20 در عقب بهره می‌برد. قدرت توقف توسط ترمزهای سرامیک کربنی خودتهویه CCM-R جدید و لنت‌های مسابقه‌ای سفارشی تامین می‌شود.

حالت اختصاصی پاگانی هوایرا R Evo

پاگانی به هوایرا R Evo حالتی موسوم به “کدالونگا” (دم بلند) داده است. در این حالت اسپویلر جلو را تا حدود چهار اینچ گسترش داده‌اند که کانال‌کشی سیستم‌های خنک‌کننده را یکپارچه و تقویت می‌کند. همچنین این مدل در عقب حدود ۷.۵ اینچ بلندتر از نسخه قبلی است و یک باله تثبیت‌کننده مرکزی جدید در کنار تکیه‌گاه‌‌های یکپارچه از بال عقب بزرگ آن پشتیبانی می‌کند.

این طراحی منجر به افزایش ۴۵ درصدی داون‌فورس می‌شود، در حالی که پیکربندی سقف باز به لطف افزایش بار عمودی جلو و عقب، داون‌فورس را ۵ درصد افزایش می‌دهد. هوایرا R Evo در سرعت ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت، نیروی داون‌فورس بیشتری نسبت به وزن در حال حرکت خود تولید می‌کند. وزن خشک این ابرخودرو فقط ۱۰۶۰ کیلوگرم یعنی ۶۸ کیلوگرم کمتر از میاتای جدید است.

پاگانی هوایرا R Evo

در داخل کابین، صندلی‌ها که پاگانی آن‌ها را با مواد ضدآتش پوشش داده است، دارای سیستم مهار ۶ نقطه‌ای و هدرست فیبرکربنی با محافظت جانبی اختصاصی هستند. این مدل در دو پیکربندی فرمان در سمت راست و چپ قابل سفارش است.

ایده ساختEvo  روباز هنگام تماشای یک مسابقه فرمول ایندی در نشویل به ذهن هوراسیو پاگانی خطور کرد. تکمیل این خودرو حدود دو سال طول کشید، که به گفته پاگانی می‌تواند با سطح عملکرد خودروهای مسابقه‌ای Le Mans Prototype 2 امروزی برابری کند. امیدواریم معدود مالکان خوش‌شانس این ابرخودرو آن را برای اثبات این ادعا آزمایش کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا