همکاری هیوندای و ایوکو در ساخت خودروهای تجاری برقی

هیوندای و ایوکو در حال همکاری برای تولید یک خودروی تجاری برقی جدید مخصوص بازار اروپا هستند.

هیوندای و ایویکو در حال همکاری برای تولید یک خودروی تجاری برقی جدید مخصوص بازار اروپا هستند. این دو شرکت به جزئیات زیادی در این باره اشاره نکردند. اما تایید کردند که این مدل مبتنی بر پلتفرم جهانی eLCV هیوندای خواهد بود و سپتامبر امسال در نمایشگاه حمل و نقل IAA در هانوفر آلمان به نمایش گذاشته خواهد شد. با دیجی ماشین در ادامه مطلب همراه باشید.

این خودرو با نشان ایوکو اولین مدل صادراتی با پلتفرم جدید هیوندای است که به طور خاص در تولید خودروهای تجاری ۲.۵ تا ۳.۵ تن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیوندای وظیفه تولید و تامین کابین و ایوکو وظیفه شخصی‌سازی و توزیع آن را برعهده خواهند داشت.

ایویکو

به نظر می‌رسد که این خودرو کفی بار کم‌ارتفاعی خواهد داشت که قابلیت‌های حمل بار را بهبود می‌بخشد.

این اولین همکاری هیوندای و ایویکو نیست. آن‌ها قبلا روی خودروهای تجاری هیدروژنی مانند eDaily FCEV و E-Way FCEV کار کرده بودند. این شرکت‌ها افزودند: توافق جدید نشانگر گسترش همکاری ما برای تولید طیف گسترده‌تری از خودروهای سازگار با محیط زیست است. همچنین توافق ما بر تعهد مشترک هر دو شرکت برای تسریع حرکت به سمت حمل و نقل کربن‌خنثی تاکید می‌کند.

کن رامیرز رئیس بخش خودروهای تجاری جهانی هیوندای در این خصوص گفت: ما معتقدیم که پلتفرم جهانی eLCV ما به همراه تخصص گروه ایوکو در بازار اروپا، نیرویی تحول‌آفرین در بازار خودروهای تجاری سبک خواهد بود. همکاری ما به تسریع آینده کربن‌خنثی در اروپا کمک خواهد کرد.

نگاهی به ایویکو

ایویکو یا ایوکو، شرکت خودروسازی ایتالیایی است که در زمینه ساخت خودروهای کار و تجاری فعالیت دارد. این شرکت فعالیت خود را از سال 1975 در تورین ایتالیا آغاز کرد. ایوکو انواع مختلفی از خودروهای ون، اتوبوس، مینی‌بوس، کامیون و کشنده را به تولید می‌رساند. محصولات ایویکو در دوره‌های زمانی مختلف توسط شرکت زامیاد به بازار ایران عرضه شدند. اخیرا نیز شرکت سروش دیزل یک کشنده و یک اتوبوس را از برند ایویکو به بازار ایران معرفی کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا