سامسونگ گلکسی زد فولد و زد فلیپ بعدی ممکن است دارای فناوری آیرون‌فلکس باشند

گلکسی زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ که در اوت ۲۰۲۴ از راه می‌رسند، از فناوری آیرون‌فلکس بهره خواهند برد.

فهرست علامت تجاری ثبت‌شده در سرویس اطلاعات حقوق مالکیت معنوی کره توسط سامسونگ، فناوری جدیدی را نشان می‌دهد. این فناوری در دستگاه‌های آینده گلکسی زد فولد و زد فلیپ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. با توجه به زمان‌بندی انتشار این فهرست، احتمالا زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ که در اوت ۲۰۲۴ از راه می‌رسند، از فناوری موسوم به آیرون‌فلکس بهره خواهند برد.

اگرچه هیچ توضیحی در مورد این فناوری وجود ندارد، اما در این فهرست به “پنل نمایشگر OLED تاشو” اشاره شده که محدود به گوشی‌‌های هوشمند نیست بلکه شامل تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و پوشیدنی‌های هوشمند نیز می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که آیرون‌فلکس به صفحه نمایش‌های تاشو مربوط می‌شود.

همچنین با توجه به نام آیرون‌فلکس، این فناوری احتمالا ارتباطی با لولا و دوام آن دارد. بسیاری از کاربران هنوز به دلیل مشکلات مربوط به دوام، تمایلی به استفاده از گوشی تاشو ندارند، بنابراین گویا سامسونگ قصد دارد با فناوری جدید آیرون‌فلکس این مشکل را حل کند.

نگاهی کوتاه به گلکسی زد فولد و زد فلیپ

گوشی‌های سری Z سامسونگ، تلفن‌های همراه تاشو این برند را تشکیل می‌دهند. این گوشی‌ها در قالب دو نوع گلکسی زد فولد و گلکسی زد فلیپ به بازار عرضه می‌شوند. صفحه گلکسی زد فولد از وسط تا می‌شود و در حقیقت شما یک تبلت را در قالب تلفن همراه در اختیار دارید. در سوی دیگر گلکسی زد فلیپ به سمت داخل تا می‌شود و شبیه یک جاکارتی است. هر دو مدل این گوشی تاکنون بسیار محبوب بوده‌اند اما زد فلیپ به دلیل ابعاد کوچکتر و کارایی بیشتر، فروش بیشتری را نسبت به زد فلیپ تجربه کرده است.

 گلکسی زد فلیپ

سامسونگ هرسال به همراه معرفی نسل جدید سری S‌ و سری A، دو گوشی سری Z‌ را نیز معرفی می‌کند. روند عرضه گوشی‌های تاشو سامسونگ از سال 2019 آغاز شده است و تا به امروز ادامه دارد. بر طبق رسم سامسونگ، گوشی‌های تاشو هرساله در ماه آگوست به صورت رسمی معرفی می‌شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا