مازراتی کواتروپورته برقی در سال ۲۰۲۸ عرضه خواهد شد

مازراتی با تایید گزارش‌های هفته گذشته در مورد توسعه دیرهنگام مازراتی کواتروپورته فولگوره، اطلاعات بیشتری درباره استراتژی محصولات برقی خود منتشر کرد.

مازراتی با تایید گزارش‌های هفته گذشته در مورد توسعه دیرهنگام مازراتی کواتروپورته فولگوره، اطلاعات بیشتری درباره استراتژی محصولات برقی خود منتشر کرد. طبق اعلام این خودروساز، نسخه برقی سدان کواتروپورته برای عرضه در سال ۲۰۲۸ برنامه‌ریزی شده است. اما شرکت ایتالیایی پیش از آن قصد عرضه چند محصول برقی دیگر را دارد. در مقاله امروز از دیجی ماشین، به بررسی این خودرو محبوب آینده خواهیم پرداخت.

اولین آن‌ها گرن کابریو فولگوره خواهد بود که قرار است در اواخر سال جاری میلادی کمی پس از عرضه همتای درون‌سوز خود رونمایی شود. تعهد این شرکت به برقی‌سازی خط تولیدش با عرضهMC20  برقی در سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد یافت. یک شاسی بلند برقی بزرگ که احتمالا لوانته مجهز به باتری باشد، در سال ۲۰۲۷ و پیش از عرضه کواتروپورته فولگوره در سال ۲۰۲۸ روانه بازار خواهد شد. مازراتی می‌گوید تمام این مدل‌ها به صورت ۱۰۰ درصد در ایتالیا طراحی، توسعه و تولید خواهند شد.

مازراتی کواتروپورته فولگوره

داویده گراسو، مدیرعامل مازراتی در این باره گفته است: ما با تکیه بر قلب مودنا، تمام تلاش خود را برای تحول در زمینه برقی‌سازی به کار خواهیم گرفت. این کار را با کمک دو مدل نمادین مازراتی که در حال حاضر نسخه تمام‌برقی آن‌ها در دسترس است و مدل دیگری که امسال در راه است. ما قدرتمندترین مازراتی‌ها را به مشتریان خود عرضه خواهیم کرد و لذت رانندگی را به دوران جدیدی خواهیم برد.

مازراتی کواتروپورته فولگوره، نمادی از طرح برقی‌سازی ایتالیایی‌ها

دو محصول برقی که گراسو به آن‌ها اشاره می‌کند، گرن توریزمو فولگوره و گریکاله فولگوره هستند. هر دو در حال حاضر در اتحادیه اروپا به فروش می‌رسند. مازراتی، تحت مالکیت استلانتیس، به اولین برند لوکس ایتالیایی تبدیل شد که روی توسعه و تولید خودروهای تمام برقی تمرکز می‌کند. این شرکت ایتالیایی همچنین از سال ۲۰۲۳ در مسابقات فرمول E شرکت کرده است.

طرح برقی‌سازی این خودروساز بخشی از برنامه استراتژیک بزرگتر استلانتیس برای سال ۲۰۳۰ است که در تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۲ رونمایی شد. این استراتژی برند لوکس ایتالیایی را به عنوان یک بخش کامل در ماتریس سازمانی استلانتیس قرار می‌دهد و تضمین می‌کند که تمام مدل‌های جدید این شرکت دارای پیشرانه‌های برقی خواهند بود.

مزراتی

با این حال همه چیز برای مازراتی خوب به نظر نمی‌رسد. گفته می‌شود استلانتیس از ۱۲ فوریه تا ۳ مارس به طور موقت ۱۰۰۰ کارگر تولیدی در کارخانه میرافیوری در تورین ایتالیا را اخراج خواهد کرد. مازراتی در همین کارخانه کواتروپورته و مدل‌های دیگر را تولید می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا