رونمایی از پیکاپ برقی جک هانتر در نمایشگاه خودرو پکن

پیکاپ برقی جک هانتر قرار است در ماه آوریل در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی شود

پیکاپ برقی جک هانتر قرار است در ماه آوریل در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی شود. رونمایی این خودرو گام بزرگی در بازار پیکاپ تراک‌های برقی چینی محسوب می‌شود. این خودروساز یکی از تولیدکنندگان قراردادی شرکت سازنده خودروهای برقی نیو بود و حالا تجربیات خود را در نسل جدید پیکاپ‌ها به کار می‌گیرد. هانتر برقی با ارتفاع کف ۲۰.۵ سانتیمتری از زمین و طول کفی بار ۱.۸۱ متر، کاربردی بودن را در اولویت قرار داده و خود را به عنوان گزینه‌ای مناسب در بازار پیکاپ‌های برقی معرفی می‌کند. نسخه درون‌سوز این خودرو قرار است تا با نام کی ام سی T9‌ به بازار ایران عرضه شود. با دیجی ماشین همراه باشید تا به بررسی نسخه الکتریکی این پیکاپ بپردازیم.

یکی از ویژگی‌های مهم هانتر برقی سیستم چهارچرخ محرک دوموتوره است. بیشتر تولیدکنندگان پیکاپ‌های برقی در چین، آن‌ها را فقط با پیشرانه دیفرانسیل عقب می‌سازند. برای مثال، گریت وال موتور نسخه برقی پیکاپ تراک پوئر را با یک موتور برقی در محور عقب تولید می‌کند. بنابراین، این پیشرانه دو موتوره، هانتر برقی را با استانداردهای بالای صنعت خودروسازی مطابقت می‌دهد.

جک هانتر

در حالی که برد حرکتی ۵۰۰ کیلومتری عالی به نظر می‌رسد. اما خریداران بالقوه در مناطق سرد در این زمینه ابراز نگرانی کرده‌اند و عملکرد واقعی این پیکاپ با بار کامل یا در دمای پایین احتمالا نقش مهمی در جذب خریداران بالقوه خواهد داشت. با توجه به اینکه اکثر مشتریان پیکاپ‌های جک کاربردی بودن را به لوکس بودن ترجیح می‌دهند، هانتر برقی روی تقویت کاربردپذیری تمرکز می‌کند.

تغییرات جک هانتر برقی نسبت به نسخه درون‌سوز

هانتر برقی که پیش از این در نمایشگاه خودروی گوانگژو به نمایش درآمده بود، برای رونمایی در نمایشگاه پکن دست‌خوش تغییراتی در طراحی نمای جلو شده است. جلوپنجره بسته و ویژگی‌های ظاهری مانند راهنماهای شناور و چراغ‌های جلوی چندبخشی ظاهر متمایزی به آن بخشیده‌اند. هانتر برقی با طول ۵.۶۲ متر، عرض ۱.۹۶ متر، ارتفاع ۱.۹۲ متر و کفی بار ۱.۸۱ متری، ظرفیت حمل بار نسبتا زیادی را ارائه می‌دهد. چرخ‌های آلیاژی ۱۸ اینچی که معمولا در پیکاپ‌های کاربردی دیده نمی‌شوند ظاهر آن را بهبود داده‌اند.

در طراحی داخلی آن از شهر ممنوعه الهام گرفته شده است. این پیکاپ دارای ساختار T-شکل متقارن افقی و عمودی است که فضای رانندگی جاداری را فراهم می‌کند. قطعات نرم، پنل‌های خاکستری برس‌خورده و دریچه‌های هوا با طرح پیانویی، آن را از پیکاپ‌های دیگر متمایز می‌کنند. این خودرو دارای یک پنل ابزار ۷ اینچی LCD است که دو پوسته رابط کاربری اژدهای شرقی و نور آبی قطب شمال را ارائه می‌دهد.

پیکاپ جک

هانتر برقی به سیستم اینتلیجنت این‌کار ۳.۰، کنترل صوتی، مسیریابی دوحالته، به‌روزرسانی‌های آنلاین، شارژ سریع بی‌سیم، منبع تغذیه ۲۲۰ ولت، صندلی‌های برقی، کنترل تهویه خودکار و نورپردازی محیطی مجهز است.

پیکاپ برقی جک هانتر از پیشرانه دوموتوره با خروجی ۱۶۰/۷۰ کیلووات و گشتاور ۳۴۲/۱۷۶ نیوتن متر به ترتیب از چپ به راست برای موتورهای جلو و عقب بهره می‌برد. پک باتری لیتیوم آهن فسفات با ظرفیت ۸۸.۰۲ کیلووات ساعت برد حرکتی ۵۰۰ کیلومتری را ارائه می‌ده. این باتری هانتر برقی را به یک گزینه مطلوب در بازار رو به رشد پیکاپ‌های الکتریکی تبدیل می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا