چری قصد تولید خودروهای برقی در بریتانیا و اروپا را دارد

چری در حال بررسی ساخت دو کارخانه، یکی در بریتانیا و دیگری در اروپا است

صنعت خودروسازی چین در حال حاضر با صادرات سالانه بیش از یک میلیون خودرو به روسیه و مکزیک، ژاپن را پشت سر گذاشته است. اکنون به نظر می‌رسد اروپا مقصد بعدی عرضه گسترده محصولات چینی خواهد بود.

به گزارش فایننشال تایمز، چری در حال بررسی ساخت دو کارخانه، یکی در بریتانیا و دیگری در اروپا است. این کارخانه‌ها می‌توانند تا پیش از پایان این دهه وارد فاز تولید شوند. ویکتور ژانگ، رئیس چری بریتانیا، گفته است که آن‌ها می‌خواهند از موفقیت هیوندای و کیا تقلید کنند . برندهای کره‌ای تا پیش از اواخر دهه ۱۹۸۰ در این کشور ناشناخته بودند. اما اکنون نزدیک به ۱۰ درصد از فروش خودرو در بریتانیا را به خود اختصاص داده‌اند.

برگزیت مانع چری نمی‌شود!

هوندا در سال ۲۰۲۲ از بازار بریتانیا خارج شد و کارخانه خود در سوئیندون را به دلیل برگزیت تعطیل کرد. BYD نیز به همین دلیل از تاسیس کارخانه در بریتانیا خودداری کرد. اما به نظر می‌رسد که تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا، چری را که فکر می‌کند اندازه بازار این کشور به اندازه کافی بزرگ است تا یک کارخانه جداگانه در آن تاسیس کند، را تحت‌تاثیر قرار نمی‌دهد. کارخانه بریتانیا خودروهایی با فرمان در سمت راست را برای بازارهای بریتانیا و ایرلند شمالی و به طور بالقوه برای آفریقای جنوبی، استرالیا و نیوزیلند تولید می‌کند، در حالی که کارخانه دوم در اروپا خودروهای دارای فرمان در سمت چپ را برای مشتریان قاره سبز می‌سازد.

 چری

چری قرار است در بهار سال جاری اولین محصولات خود با برند اومودا را در بریتانیا عرضه کند و چند ماه بعد محصولات برند پرمیوم جائکو وارد این کشور خواهند شد. مدل‌های این شرکت در حالی راهی جاده‌های اروپا خواهند شد که اتحادیه اروپا در حال بررسی یارانه دولت چین به خودروسازان است. اما مدیران چری می‌گویند که نباید نگران تضعیف رقبای تثبیت ‌شده توسط این شرکت چینی باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا