سری گلکسی S25 فقط با تراشه اگزینوس عرضه خواهد شد

سامسونگ در مرحله فعلی توسعه قصد دارد کل خط تولید گلکسی S25 را با تراشه اگزینوس عرضه کند.

امروز شایعه جدیدی توسط یک افشاگر در پلتفرم X منتشر شده که خبر بدی برای مخالفان تراشه اگزینوس سامسونگ است. به گفته این منبع، سامسونگ در مرحله فعلی توسعه قصد دارد کل خط تولید گلکسی S25 را با تراشه اگزینوس عرضه کند، که به احتمال زیاد چیپست اگزینوس ۲۵۰۰ معرفی‌نشده باشد. با دیجی ماشین همراه باشید تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

این اقدام شامل تمام مدل‌های S در همه کشورها می‌شود. از طرفی، گلکسی زد فولد ۷ و گلکسی زد فلیپ ۷ تنها از چیپست‌های اسنپدراگون کوالکام (احتمالا نسل ۸) استفاده خواهند کرد، در حالی که سری‌های میان‌رده و پایین‌رده گلکسی A در سال ۲۰۲۵ با ترکیبی از تراشه‌های مدیاتک و اگزینوس عرضه خواهند شد.

باتوجه به اینکه این شایعه توسط هیچ منبع رسمی یا غیررسمی دیگری تایید نشده است، هنوز نباید آن را قطعی دانست.

اگزینوس 2500 برای گلکسی S25

حتی اگر این شایعه به واقعیت بپیوندد، هنوز دقیقا نمی‌دانیم که اگزینوس ۲۵۰۰ چه قابلیت‌هایی خواهد داشت. شاید این تراشه در نهایت از سری اسنپدراگون ۸ پیشی بگیرد. در گذشته شاهد اتفاقات عجیب‌تری در دنیای گوشی‌های هوشمند بوده‌ایم، بنابراین نمی‌توان این احتمال را به طور کامل رد کرد.

اما اگر هم این اتفاق بیفتد، چرا گوشی‌های تاشوی سامسونگ باید به استفاده از اسنپدراگون محکوم شوند؟ این نوع استراتژی منطقی به نظر نمی‌رسد، اما همین موضوع برای دوگانگی استفاده از تراشه‌های اگزینوس-اسنپدراگون در خانواده گلکسی S24 نیز صدق می‌کند.

گلکسی S25

سامسونگ طی سالیان گذشته، سری S2X خود را در نقاط مختلف جهان با تراشه‌های مختلف عرضه می‌کرد. به طور مرسوم تلفن‌های پرچمدار سامسونگ در آمریکای شمالی با پردازنده اسنپ دراگون عرضه می‌شدند، در حالی که مشتریان در سایر نقاط جهان این گوشی‌ها را با پردازنده‌های اگزینوس در اختیار می‌گرفتند. به طور معمول نسخه‌هایی از محصولات سامسونگ که پردازنده اسنپ دراگون داشتند، عملکرد بهتری را نسبت به مدل‌هایی با پردازنده اگزینوس ارائه می‌کردند. اکنون عرضه گوشی‌های پرچمدار سامسونگ با تراشه‌های اگزینوس در سراسر جهان، این تفاوت را از بین خواهد برد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا