تویوتا در بین جنبش خودروهای برقی، به دنبال توسعه خودروهای درون‌سوز پیشرفته است!

آکیو تویودا رییس خودروسازی تویوتا، به آینده موتورهای احتراق داخلی امیدوار است.

جنبش خودروهای برقی این روزها در حال فراگیری کامل است. هرکدام از خودروسازان در حال توسعه خودروهای برقی جدید هستند و تمایل دارند تا محصولات برقی را جایگزین خودروهای درون‌سوز کنند. با این حال تویوتا یکی از چند برندی است که نظر متفاوتی در این زمینه دارند. آکیو تویودا رییس این شرکت، به آینده موتورهای احتراق داخلی امیدوار است. او می‌گوید که خودروهای درون‌سوز هنوز آینده‌ای دارند، حتی اگر تمام دولت‌ها و کشورها به دنبال کاهش انتشار آلایندگی‌های کربنی باشند. این اظهارات توجه ناظران صنعت خودرو و همچنین سیاست‌گذاران را به خودش جلب کرده است.

رئیس تویوتا این اظهارات را در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در توکیو بیان کرد. او در جریان این کنفرانس خبری فاش کرد که تویوتا در حال توسعه نسل بعدی موتورهای درون‌سوز است. این پیشرانه‌ها نقش مهمی در دست‌یابی به هدف تحرک بدون ایجاد آلایندگی کربنی دارند. آقای تویودا گفت: هنوز موتورهای درون‌سوز نقش جدی برای دستیابی به وضعیت بدون کربن دارند. او می‌گوید که حتی با وجود توسعه موتورهای برقی و باتری‌های جدید، توسعه موتورهای درون‌سوز گامی مهم به سوی آینده است.

خودروهای درون‌سوز تویوتا به جنگ خودروهای برقی می‌روند!

کارشناسان صنعت خودرو انتظار دارند که خودروهای تویوتا در نسل بعد،‌ از موتورهای احتراق داخلی پیشرفته استفاده خواهند کرد. به گفته تویوتا، توسعه موتورهای احتراق داخلی جدید به محافظت از 5.5 میلیون شغل موجود در صنعت خودروسازی ژاپن کمک خواهد کرد. چالش اصلی در حوزه تولید موتورهای درون‌سوز جدید، کاهش میزان انتشار کربن است.

خودروهای درون‌سوز تویوتا

تویوتا نیز چند راه مختلف را برای رسیدن به این هدف در دست بررسی دارد. موتورهای می‌توانند با تراکم بالاتری کار کنند، سوخت باکیفیت‌تری برای آن‌ها استفاده شود یا هیدروژن بسوزانند. تویوتا در سالن خودرو توکیو، برخی مدل‌های جدید و درون‌سوز خود همچون تویوتا یاریس GR‌ و لکسوس LBX نسخه RR Morizo را به نمایش گذاشت. این خودروها از پیشرانه‌ای با 300 اسب‌بخار قدرت بهره می‌برند. تویوتا تصمیم دارد با ساخت مدل‌های درون‌سوز مدرن، به رقیبی جدی برای خودروهای برقی تبدیل شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا