چت GPT ممکن است به زودی به دستیار گوگل در اندروید بپیوندد

دستیار گوگل در حال حاضر اولین انتخاب کاربران برای گوشی‌های اندرویدی است....

دستیار گوگل در حال حاضر اولین انتخاب کاربران برای گوشی‌های اندرویدی است. البته نه به خاطر اینکه به صورت پیش‌فرض در بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی فعال است، بلکه چون از اکثر دستیارهای کنونی بهتر عمل می‌کند. به نظر می‌رسد چت GPT نیز به زودی در این دستیار قابل دسترسی خواهد بود.

گوگل در تلاش است تا با اضافه کردن فناوری هوش مصنوعی مولد از بارد، یک مدل زبانی که متن، صدا و تصاویر را مدیریت می‌کند، قابلیت‌های آن را افزایش دهد. جالب اینکه گوگل تنها شرکتی نیست که در حال توسعه دستیارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای اندروید است.

گزارش اخیر اندروید اتوریتی نشان می‌دهد چت GPT که به خاطر قابلیت‌های پیشرفته زبانی‌اش شناخته می‌شود، ممکن است به گزینه دستیار جدیدی برای کاربران اندروید تبدیل شود.

برتری چت GPT بر سایر مدل‌های هوش مصنوعی

پیش از این، کورتانای مایکروسافت و الکسای آمازون گزینه‌هایی برای کاربرانی که به دنبال تجربه دستیارهای مختلف در اندروید هستند، ارائه کرده بودند. با این حال، هیچ‌کدام نتوانستند دستیار گوگل را از جایگاه نخست خود خارج کنند.

با این حال، چت GPT می تواند به طور بالقوه شرایط را تغییر دهد. اندروید اتوریتی فعالیت جدیدی را در آخرین نسخه از این اپلیکیشن اندروید کشف کرد که شبیه به دستیار گوگل از فرمان صوتی پشتیبانی می‌کند. اما در حال حاضر، این ویژگی به طور کامل قابل استفاده نیست.

چت GPT

در کدهای این اپلیکیشن همچنین به تلاش‌هایی برای تبدیل چت‌جی‌پی‌تی به یک دستیار پیش‌فرض اشاره شده که از جمله آن‌ها می توان به برچسب‌های “assistant_interaction_service” و “supportsAssist” اشاره کرد.

مایکروسافت قابلیت‌های دستیار پیش‌فرض بینگ را هنگام عرضه هوش مصنوعی LLM مبتنی بر GPT حذف کرد. دلیل این تغییر احتمالی و حتی در دسترس بودن آن به عنوان یک ویژگی رایگان، هنوز مشخص نیست. OpenAI، توسعه‌دهنده چت‌جی‌پی‌تی، ویژگی‌های بیشتری را از طریق اشتراک پلاس ارائه می‌دهد و کدهای آن نشان می‌دهد که احتمالا قابلیت تنظیمات سریع برای چت‌جی‌پی‌تی از طریق خرید این اشتراک قابل دسترسی باشد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا