نگاهی به چانگان Qiyuan E07، ترکیبی از شاسی بلند و پیکاپ تراک با موتور برقی

چانگان از خودروی مفهومی Qiyuan E07 رونمایی کرد که تمام مزایای یک کراس‌اوور را با کاربردی بودن یک پیکاپ تراک ترکیب می‌کند.

در ماه سپتامبر، چانگان از خودروی مفهومی Qiyuan E07 رونمایی کرد که تمام مزایای یک کراس‌اوور را با کاربردی بودن یک پیکاپ تراک ترکیب می‌کرد. طبق اسناد منتشرشده توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین به نظر می‌رسد که نسخه تجاری این خودرو تولید خواهد شد. در این مطلب از دیجی ماشین، به بررسی این خودرو ترکیبی جذاب خواهیم پرداخت.

شاسی بلندهای کوپه فضا را فدای زیبایی می‌کنند. سقف شیبدار این خودروها با محل قرارگیری بار ادغام شده و حمل و نقل وسایل بلندتر را غیرممکن می‌کند. اما خودروی برقی جدید چانگان راه‌حل جالبی برای این مشکل پیدا کرده است.

چانگان Qiyuan E07 که تغییرات زیادی نسبت به نسخه مفهومی نداشته است. این خودرو کمی شبیه به هیوندای سانتاکروز یا هوندا ریجلاین به نظر می‌رسد، و در واقع یک پیکاپ تراک با شاسی یکپارچه و سبک طراحی شاسی بلند است. با این حال، این مدل برقی جدید با یک پنل شیشه‌ای کشویی روی فضای بار مشکل حمل و نقل وسایل بلندتر را حل کرده است.

چانگان Qiyuan E07

البته این روش در اوایل دهه ۶۰ میلادی توسط استیشن واگن Studebaker Wagonaire با سقف کشویی جمع‌شونده مورد استفاده قرار گرفته بود. امیدواریم Qiyuan E07 این طراحی را بهتر از آن مدل قدیمی پیاده‌سازی کرده باشد، چون مالکان آن استیشن واگن همیشه از نشتی آب از سقف خودرو گلایه داشتند.

Qiyuan E07 با طول ۵.۰۵ متر، حدود ۷.۵ سانتیمتر بلندتر از هیوندای سانتاکروز است، بنابراین فضای کافی برای ۵ سرنشین را فراهم می‌کند. هنوز طول فضای بار این مدل مشخص نشده است.

مشخصات فنی چانگان Qiyuan E07

همچنین اندازه باتری‌ها اعلام نشده است، بنابراین هنوز برد حرکتی این مدل مشخص نیست. با این حال، چانگان اعلام کرده است که موتور برقی E07 توان ۳۳۸ اسب بخار تولید خواهد کرد و حداکثر سرعت آن ۲۰۱ کیلومتر بر ساعت است. نسخه دوموتوره تمام چرخ محرک با توان کلی ۵۹۰ اسب بخار و نهایت سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت نیز عرضه خواهد شد. E07 با چرخ‌های ۲۰ و ۲۱ اینچی به فروش خواهد رسید.

چانگان Qiyuan E07

البته Qiyuan E07 با وجود قدرت بالا و فضای بار شبیه سایبرتراک بعید است مورد توجه کسانی قرار بگیرد که به یک پیکاپ تراک واقعی نیاز دارند، بلکه شاید فقط به درد جوانانی بخورد که به دنبال یک خودروی تقریبا همه‌کاره برای گشت و گذار هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا