کونیگزگ یسکو ابسولوت رکورد 0-۴۰۰-0 کیلومتر در ساعت جهان را شکست

کونیگزگ روز دوشنبه اعلام کرد که موفق شده است با مدل کونیگزگ یسکو ابسولوت در عرض ۲۷.۸۳ ثانیه از سرعت ۰ به 400 کیلومتر بر ساعت و دوباره به سرعت ۰ دست پیدا کند.

کونیگزگ روز دوشنبه اعلام کرد که موفق شده است با مدل کونیگزگ یسکو ابسولوت در عرض ۲۷.۸۳ ثانیه از سرعت ۰ به 400 کیلومتر بر ساعت و دوباره به سرعت ۰ دست پیدا کند. این زمان رکورد قدیمی ثبت‌شده در سال 2023 متعلق به کونیگزگ رگرا را با اختلاف ۰.۹۸ ثانیه شکست. با دیجی ماشین در ادامه مطلب همراه ما باشید.

این سازنده ابرخودروهای سوئدی گفت که یسکو ابسولوت همچنین رکورد 0-250-0 مایل در ساعت را در مدت زمان ۲۸.۲۷ ثانیه یعنی ۱.۳۳ ثانیه سریعتر از رگرا ثبت کرده است. این ابرخودرو رکورد سریع‌ترین خودروی تولیدی با سرعت 400 کیلومتر در ساعت و 250 مایل در ساعت را به ترتیب با زمان‌های ۱۸.۸۲ ثانیه و ۱۹.۲ ثانیه به ثبت رساند. هر چهار رکورد توسط راننده کونیگزگ، مارکوس لوند، در روز پنجشنبه 27 ژوئن در فرودگاهی در اوربرو سوئد به دست آمد.

مشخصات کونیگزگ یسکو ابسولوت

کونیگزگ یسکو ابسولوت یکی از خاص‌ترین ابرخودروهای دنیاست. موتور ۵ لیتری توئین توربو V-8 آن توان 1600 اسب بخار را با کمک بنزین E85 تولید می‌کند. قدرت این پیشرانه توسط جعبه‌دنده ۹سرعته هفت‌کلاچه با قابلیت تعویض دنده فوق‌سریع، که کونیگزگ آن را گیربکس سرعت نور  (LST)می‌نامد، به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

کونیگزگ یسکو ابسولوت

خودرویی که برای ثبت رکوردها استفاده شد، از بنزین E85 استفاده می‌کرد. این خودرو به جز رول بار و صندلی راننده کونیگزگ One:1 موردعلاقه راننده، تغییری در آن ایجاد نشده بود.

در نسخه ابسولوت که در اینجا استفاده شده است، خبری از بال بزرگ و داون‌فورس تمام‌عیار نیست. با حذف بال تا سرعت خودرو در مسیر مستقیم افزایش می‌یابد. همچنین ضریب درگ برای دستیابی به شتاب بهتر بهبود پیدا می‌کند. در حالی که این رکورد مطمئناً چشمگیر است، اما کریستین فون کونیگزگ بنیانگذار برند سوئدی می‌گوید که یسکو ابسولوت در صورت در اختیار داشتن فضای کافی می‌تواند به سرعت ۵۳۰ کیلومتر در ساعت برسد. ما هم مثل شما به شدت منتظریم تا شاهد این رویداد فوق‌العاده باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا