گوگل نام هوش مصنوعی بارد را به جمینی تغییر داد

یک سال پیش در چنین روزی گوگل هوش مصنوعی بارد را به عنوان رقیبی برای ChatGPT معرفی کرد.

یک سال پیش در چنین روزی گوگل هوش مصنوعی بارد را به عنوان رقیبی برای ChatGPT معرفی کرد. بارد در ابتدا با مدل LaMDA کار می‌کرد، اما گوگل در ماه دسامبر به مدل جمینی روی آورد. از این پس، این سرویس با نام مدلی که از آن استفاده می‌کند شناخته خواهد شد. با دیجی ماشین همراه باشید، خداحافظ بارد. سلام جمینی.

جمینی در حال حاضر با مدل جمینی پرو ۱.۰ کار می‌کند. این هوش مصنوعی در بیش از ۲۳۰ کشور در دسترس است و بیش از ۴۰ زبان را تشخیص می‌دهد. جمینی از طریق یک رابط وب و همچنین اپلیکیشن جدید جمینی در دسترس است.

جمینی یک چت‌بات است که می‌توانید به صورت متنی یا صوتی با آن تعامل کنید. با این حال، این یک هوش مصنوعی چندمنظوره است، بنابراین می‌توانید یک عکس را به عنوان ورودی به آن بدهید یا از آن بخواهید که یک تصویر تولید کند.

هوش مصنوعی گوگل

استفاده از سطح ۲ جمینی رایگان است. گوگل همچنین از جمینی ادونسد رونمایی کرده که با جمینی اولترا ۱.۰ کار می‌کند. پس از یک دوره ۲ ماهه آزمایشی رایگان، باید برای ادامه استفاده از جمینی ادونسد ۲۰ دلار بپردازید.

مزایای هوش مصنوعی گوگل

این شامل ۲ ترابایت حافظه ذخیره‌سازی و سایر مزایای گوگل وان پریمیوم می‌شود. به زودی گوگل جمینی را در جیمیل، گوگل داکس و سایر سرویس‌ها نیز فعال خواهد کرد. جمینی ادونسد از امروز در بیش از ۱۵۰ کشور ولی فعلا فقط به زبان انگلیسی در دسترس است.

در اندروید، جمینی جایگزین دستیار گوگل می‌شود. با گفتن “هی گوگل” یا فشردن دکمه پاور یا به هر روش دیگری می‌توانید آن را فعال کنید. می‌توانید از آن بخواهید مقاله‌ای که در حال خواندن آن هستید را خلاصه کند یا عنوانی برای یک عکس ایجاد کند. ویژگی‌های قدیمی کنترل صوتی -تنظیم تایمر، برقراری تماس، کنترل دستگاه‌های خانه هوشمند- از طریق جمینی به کار خود ادامه خواهند داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا