اولین تصادف ثبت‌شده تسلا سایبرتراک در جاده‌های عمومی رخ داد

به نظر می‌رسد اولین تصادف ثبت‌شده تسلا سایبرتراک در جاده‌های عمومی در کالیفرنیا رخ داده است.

به نظر می‌رسد اولین تصادف ثبت‌شده تسلا سایبرتراک در جاده‌های عمومی در کالیفرنیا رخ داده است. خوشبختانه در این حادثه که عامل آن یک تویوتا کرولا ۲۰۰۹ بوده است به کسی آسیب نرسیده است. از نخستین روزهای معرفی تسلا سایبرتراک، بسیاری از کارشناسان نسبت به امنیت این خودرو اظهار تردید کرده‌اند. بدنه فولادی و مقاوم این خودرو می‌تواند تهدیدی برای دیگر رانندگان باشد.

این تصادف کمی پس از ساعت ۲ بعد از ظهر در بلوار اسکای لاین در پالو آلتو رخ داد. تصاویر این حادثه نشان می‌دهد که کرولا در این تصادف به شدت آسیب دیده و همچنین آسیب سنگینی به سمت چپ سایبرتراک وارد شده است.

براساس تحقیقات اولیه پلیس بزرگراه کالیفرنیا، “کرولا با سرعتی نامشخص در بلوار اسکای لاین در حال حرکت به سمت جنوب بوده که راننده به دلایل نامعلومی به سمت راست پیچیده و با خاکریز در شانه راست جاده برخورد کرده است.”

سپس خودرو به جاده برگشته، از خطوط زردرنگ وسط جاده عبور کرده، به سمت شمال حرکت کرده و با سایبرتراک برخورد کرده است. در حالی که دلیل خروج کرولا از جاده مشخص نیست، پلیس اشاره می‌کند که این حادثه در آب و هوای ابری و بارانی رخ داده است و راننده آن ۱۷ ساله بوده است. پلیس گمان نمی‌کند که این سایبرتراک در زمان حادثه از سیستم کمک‌راننده اتوپایلوت استفاده کرده باشد.

آسیب نه چندان جدی برخورد کرولا با تسلا سایبرتراک

خوشبختانه راننده کرولا و دو سرنشین تسلا سایبرتراک آسیبی ندیده‌اند. البته راننده پیکاپ با وجود احساس درد پس از این حادثه از انتقال به بیمارستان خودداری کرده است.

راننده این تسلا با پلاک تگزاس یک مهندس کارمند تسلا بوده است. بنابراین مشخص نیست که این خودرو متعلق به خودش یا شرکت تسلا بوده است.

تسلا سایبرتراک

پلیس می‌گوید که آن‌ها از طریق یک تماس خودکار ۹۱۱ از این حادثه مطلع شده‌اند، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا این موضوع توسط گوشی متعلق به یکی از سرنشینان یا سایبرتراک اعلام شده که آخرین به‌روزرسانی آن شامل چنین عملکردی می‌‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا