شرایط فروش سوزوکی از سوی راساموتور اعلام شد + جدول تیرماه 1403

شرکت راساموتور خاورمیانه، شرایط فروش سوزوکی را با چهار مدل برای تیرماه 1403 اعلام کرد.

شرکت راساموتور خاورمیانه، شرایط فروش سوزوکی را با چهار مدل برای تیرماه 1403 اعلام کرد. این خودروها شامل سوزوکی فرانکس، سوزوکی گرندویتارا تک دیفرانسیل، سوزوکی بالنو و سوزوکی سیاز هستند. تنها متقاضیان خرید خودروهای وارداتی که در اسفندماه 1401 نسبت به بلوکه کردن 500 میلیون تومان وجه نقد اقدام کرده بودند، قادر به انتخاب این خودروها هستند. با دیجی ماشین در ادامه مطلب همراه باشید.

متقاضیان خرید خودروهای وارداتی، باید قبل از ورود به سایت راساموتور، نسبت به ثبت‌نام خودروهای سوزوکی در سامانه یکپارچه اقدام کرده باشند. پس از قطعی شدن ثبت‌نام خودرو مورد نظر در سامانه یکپارچه، متقاضیان می‌توانند از شرایط فروش سوزوکی در تیرماه 1403 بهره‌مند شوند.

قیمت اعلام شده در شرایط فروش سوزوکی، قیمت علی‌الحساب است. این قیمت، نرخ خودرو در مبادی ورودی کشور است. بنابراین مواردی همچون هزینه شماره‌گذاری، بیمه، مالیات بر ارزش افزوده و کرایه حمل بر این نرخ افزوده خواهد شد. راساموتور در حال حاضر نیمی از قیمت علی‌الحساب هر خودرو را در مرحله ثبت‌نام از متقاضیان مطالبه کرده است. موعد تحویل خودروهای سوزوکی در این بخشنامه فروش نیز 90 روز کاری اعلام شده است. این بخشنامه فاقد سود مشارکت و انصراف است. تنها در صورت تاخیر در تحویل خودرو، جریمه‌ای به میزان 2.5 درصد ماهیانه به متقاضی تعلق خواهد گرفت.

شرایط فروش سوزوکی، تیرماه 1403:

برند خودرو مدل قیمت علی الحساب پیش پرداخت علی الحساب سود انصراف سود مشارکت جریمه تاخیر رنگ‌های موجود موعد تحویل
سوزوکی فرانکس 2024 14,600,000,000 7,300,000,000 0% 0% 2.5%  ماهیانه سفید، مشکی، نقره‌ای، خاکستری 90 روزه
گرند ویتارا تک دیفرانسیل 16,400,000,000 8,200,000,000 سفید، مشکی، نقره‌ای، خاکستری، قرمز، سرمه‌ای
بالنو 12,800,000,000 6,400,000,000 سفید، مشکی، نقره‌ای، خاکستری، قرمز، سرمه‌ای
سیاز 12,000,000,000 6,000,000,000 سفید، نقره‌ای، خاکستری، قهوه‌ای

شرایط فروش سوزوکی

در ادامه مطلب، چهار محصول شرایط فروش سوزوکی را به صورت کوتاه بررسی خواهیم کرد:

سوزوکی فرانکس

سوزوکی فرانکس را می‌توان برادر کوچکتر سوزوکی گرندویتارا دانست که بخشی از تجهیزات آن حذف شده است. این خودرو با پیشرانه هیبریدی خفیف به بازار ایران خواهد آمد. موتور این خودرو از ترکیب پیشرانه 1.5 لیتری تنفس طبیعی درون‌سوز و موتور برقی دو کیلوواتی (2.7 اسب‌بخار) تشکیل شده است. مجموع دو پیشرانه برقی و بنزینی در کنار یکدیگر، 101 اسب‌بخار قدرت و 137 نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کنند. گیربکس شش سرعته اتوماتیک نیز وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌های جلو را در این کراس‌اوور برعهده دارد.

دو باتری با ظرفیت 12 ولت، وظیفه تامین نیروی الکتریکی این خودرو را برعهده دارند. مصرف سوخت ترکیبی سوزوکی فرانکس، 5.4 لیتر به ازای صد کیلومتر پیمایش اعلام شده است. این خودرو به سامانه بازیابی انرژی ترمزها نیز مجهز است که بخشی از انرژی الکتریکی مصرف شده را باز می‌گرداند.

سوزوکی گرند ویتارا

گل سرسبد شرایط فروش سوزوکی راساموتور در تیرماه 1403، نسخه جدید سوزوکی گرندویتارا است. این خودرو محبوب اکنون در قالب نسل جدید خود به ایران بازگشته است. با وجود ظاهر بهتر و امکانات ارتقایافته، نسل جدید سوزوکی گرندویتارا مشخصات فنی ضعیف‌تری نسبت به نسخه‌های قبلی دارد. سوزوکی گرندویتارا همانند سوزوکی فرانکس، از پیشرانه هیبریدی خفیف مرکب از موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی و موتور الکتریکی بهره می‌برد. این دو پیشرانه در کنار یکدیگر، 115 اسب‌بخار قدرت و 141 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند.

سیستم انتقال قدرت سوزوکی گرند ویتارا از نوع اتوماتیک CVT است. این خودرو تاکنون در قالب نسل تک‌دیفرانسیل به ایران آمده است که قدرت و گشتاور آن به چرخ‌های جلو منتقل می‌شوند. البته امیدواریم تا در آینده نسخه چهارچرخ محرک این خودرو نیز به کشورمان برسد. استفاده از سیستم هیبریدی خفیف و انتقال قدرت دیفرانسیل جلو، باعث شده است تا مصرف سوخت ترکیبی سوزوکی گرند ویتارا به 5 لیتر در صد کیلومتر برسد که رقم کاملا مناسبی است. باید اشاره کنیم که سوزوکی گرند ویتارا به سیستم استارت/استاپ و سیستم بازیابی انرژی ترمز نیز مجهز شده است.

سوزوکی بالنو

سوزوکی بالنو هاچ‌بک اقتصادی ژاپنی‌ها است که از دهه 1990 میلادی در بازار جهانی حضور دارد. در حال حاضر این خودرو در نسل پنجم خود به سر می‌برد که از سال 2022 در بازار حضور دارد. سوزوکی بالنو را می‌توان نسخه هاچ‌بک از سوزوکی سیاز قلمداد کرد.

قدرت سوزوکی سیاز، توسط پیشرانه 1.5 لیتری چهارسیلندر تنفس طبیعی تامین می‌شود. حداکثر راندمان این پیشرانه، 105 اسب‌بخار و 138 نیوتن‌متر گشتاور است. گیربکس چهارسرعته اتوماتیک نیز وظیفه انتقال قدرت و گشتاور به محور جلو سوزوکی بالنو را برعهده دارد. مصرف سوخت ترکیبی این هاچ‌بک ژاپنی، 5.4 لیتر به ازای صد کیلومتر عنوان شده است.

سوزوکی سیاز

آخرین خودرو موجود در شرایط فروش سوزوکی راساموتور، سوزوکی سیاز است. این خودرو را می‌توان نسخه صندوق‌دار سوزوکی بالنو دانست که به واسه دارا بودن صندوق بار و البته قیمت کمتر، گزینه مناسبی برای خرید به شمار می‌آید.

سوزوکی سیاز براساس همکاری سوزوکی و تویوتا شکل گرفته است. این خودرو تنها در بازار کشورهای در حال توسعه عرضه می‌شود. برخی کشورها نیز آن را با نام تویوتا بلتا می‌شناسند. نسل اول سوزوکی سیاز در فاصله سال‌های 2014 تا 2019 به تولید رسید. نسل دوم این خودرو نیز از سال 2019 روی خط تولید قرار دارد. نسخه‌های وارداتی راساموتور نیز متعلق به نسل دوم هستند.

نیروی سوزوکی سیاز همانند سوزوکی بالنو، توسط موتور 1.5 لیتری چهارسیلندر تنفس طبیعی تامین می‌شود. این پیشرانه حداکثر 103 اسب‌بخار قدرت و 138 نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. جعبه دنده چهار سرعته اتوماتیک نیز قدرت و گشتاور را به محور جلو سیاز ارسال می‌کند. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو، شش لیتر بر صد کیلومتر عنوان شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا