اولین ماشین آتش نشانی برقی در آریزونا به کار گرفته شد، ایمنی با چاشنی انرژی های پاک

شهر مسا در ایالت آریزونا قصد استفاده از یک ماشین‌ آتش‌نشانی برقی را دارد.

طی چندین سال گذشته، دولت‌ها و شهرداری‌ها در حال تلاش برای برقی‌سازی ناوگان خود بوده‌اند. نتیجه این تلاش‌ها به‌کارگیری خودروهای پلیس برقی مانند فورد موستانگ Mach-E بوده است. اکنون شهر مسا در ایالت آریزونا قصد استفاده از یک ماشین‌ آتش‌نشانی برقی را دارد.

این مدل توسط شرکت E-One ساخته شده است. این خودرو اولین ماشین آتش‌نشانی تمام‌برقی به سبک آمریکای شمالی در آریزونا به حساب می‌آید. این خودرو به مسا کمک خواهد کرد که تا سال ۲۰۵۰ کربن‌خنثی شود.

جزئیاتی درباره ماشین‌ آتش‌نشانی برقی مسا

گروه REV، شرکت مادر E-One، اطلاعات زیادی در مورد این کامیون منتشر نکرده است. اما گفته که قادر است با یک‌بار شارژ چهار شلنگ را با ۷۵۰ گالن (۲۸۳۹ لیتر) در دقیقه به مدت چهار ساعت پمپ کند. این شرکت همچنین گفته که شارژری در ایستگاه آتش‌نشانی مربوطه نصب شده است. این شارژر سریع می‌تواند این کامیون برقی را در حدود سه ساعت و نیم به طور کامل شارژ کند.

E-One Vector در سال ۲۰۲۲ با معماری ۸۰۰ ولتی و بسته‌های باتری متعدد با ظرفیت ترکیبی ۳۲۷ کیلووات ساعت معرفی شد. این مدل را می‌توان با یک موتور دیزلی با برد افزوده نیز سفارش داد که آن را برای استفاده در مواقع اضطراری مانند قطعی برق، زلزله و طوفان مناسب می‌کند. این موتور به صورت خودکار باتری‌ها را در صورت کمبود انرژی شارژ می‌کند.

ماشین‌ آتش‌نشانی برقی

گزارش‌ها حاکی از آن است که این کامیون آتش‌نشانی ۱.۴ میلیون دلار برای این شهر هزینه داشته است. گروه Rev اعلام کرد که بودجه خرید این خودرو از صندوق عمومی شهر و همچنین اوراق قرضه مورد تایید رای‌دهندگان در سال ۲۰۱۸ تامین شده است. در واقع شهرداری‌ها و نهادهای حاکمیتی در آمریکا و اروپا می‌کوشند از طریق به کارگیری گسترده خودروهای برقی، مردم را به استفاده از این خودروها تشویق کنند. بسیاری از کشورها در اروپای غربی، آمریکای شمالی و دیگر نقاط جهان تصمیم گرفته‌اند تا استفاده از خودروهای درون‌سوز را تا میانه قرن 21 ام متوقف سازند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا