تارا اتوماتیک با امکانات جدید عرضه خواهد شد

ایران خودرو به منظور ارتقای جایگاه تارا و افزایش سهم آن در بازار، قصد عرضه تارا اتوماتیک V4 LX  را دارد.

ایران خودرو به منظور ارتقای جایگاه تارا و افزایش سهم آن در بازار، قصد عرضه تارا اتوماتیک V4 LX  را دارد.

تارا اتوماتیک  V4 LXبه موتور TU5P نسل جدیدTU5  مجهز است. قدرت این موتور افزایش و مصرف سوخت آن کاهش یافته است. عملکرد این موتور نسبت به نسل قبلی پنج تا هفت درصد بهبود یافته است. علاوه بر آن پیشرانه TU5 پلاس به تکنولوژی زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها (CVVT) مجهز شده است.

مزایای موتور TU5P شامل ارتقای فناوری موتور و کاهش مصرف سوخت خودرو هستند. همچنین کاهش اصطکاک‌های داخل موتور با تجهیز به پیستون‌های ضدسایش را در این پیشرانه تجربه خواهید کرد. ارتقای استاندارد آلایندگی به یورو ۵، کاهش مصرف روغن، افزایش توان و گشتاور و بهبود شتاب‌گیری خودرو از دیگر مزایای این پیشرانه به شمار می‌آیند.

در ساخت بدنه تارا از ورق‌های فولاد با استحکام بالا به منظور افزایش ایمنی سرنشینان در تصادفات، کاهش وزن بدنه و در نتیجه کاهش مصرف سوخت استفاده شده است.

تجهیزات جدید سدان پرچمدار ایران خودرو را بشناسید

فرمان برقی تارا اتوماتیک مزایای بسیاری را برای راننده به همراه خواهد داشت. استفاده از این فرمان موجب عملکرد قابل تنظیم، برنامه‌پذیری، حساسیت به سرعت و عملکرد نرم‌تر در حالت پارک می‌شود. همچنین جایگزینی فرمان برقی با نوع قدیمی هیدرولیک موجب کاهش تعداد قطعات و هزینه تعمیر و نگهداری خودرو شده است. استفاده از این فرمان کاهش مصرف سوخت به علت حذف پمپ هیدرولیک، کاهش آلایندگی محیط زیست با حذف روغن هیدرولیک را نیز به همراه دارد. همچنین با کمک فرمان برقی قابلیت کنترل خودکار فرمان در شرایطی مانند وزش باد جانبی شدید و در نتیجه افزایش پایداری و ایمنی خودرو را نیز در اختیار خواهید داشت.

تارا اتوماتیک V4 LX به سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESC) مجهز است. این سیستم موجب بهبود ایمنی از طریق شناسایی و کاهش لغزش‌ها می‌شود. اگر یکی از چرخ‌های محرک بر روی سطح در حال هرزگردی باشد، هنگام شروع حرکت در جای خود لغزیده و ممکن است خودرو به طرفین منحرف شود. در این شرایط، سامانه کنترل نیروی پیشران (TCS) وارد عمل می‌شود. این سامانه با کاهش گشتاور موتور و اعمال ترمز بر روی چرخی که در حال لغزش درجا است، موجب افزایش پایداری و شتاب رو به جلوی خودرو می‌شود.

تارا اتوماتیک

تارا اتوماتیک V4 LX به سیستم شروع حرکت در سربالایی (HSA) مجهز شده است. این سیستم با نگه داشتن فشار ترمز به مدت دو تا سه ثانیه به راننده فرصت می‌دهد تا بدون جابه‌جایی خودرو در مسیر شیب‌دار، با فشردن پدال گاز شروع به حرکت کند. حتی بعد از رها کردن پدال ترمز نیز این سیستم فعال خواهد بود.

تغییرات کابین تارا اتوماتیک جدید

طراحی چراغ عقب و رودری‌های جلو و عقب نسبت به نسخه اصلی به‌روز شده است. کنسول جلوی خودرو نیز تغییر کرده و جایی برای قرار دادن گوشی همراه در کنسول در نظر گرفته شده است.

وجود سنسور پا در سدان پرچمدار ایران خودرو، به شما کمک می‌کند تا درب صندوق را به راحتی باز کنید. با حرکت پا در ناحیه زیر سپر عقب، درب صندوق باز می‌شود.

آینه‌های الکتروکرومیک باعث بهبود دید عقب در روز و شب می‌شوند. دوربین دید عقب دینامیک مسیر حرکت را مطابق با گردش فرمان در حالت حرکت با دنده عقب نشان می‌دهد.

ایران خودرو

سایر امکانات این محصول جدید شامل صندلی برقی راننده و سرنشین جلو با قابلیت تنظیم در شش جهت به همراه گرم‌کن، باز و بست درها بدون کلید، رودری‌های جلو و عقب با کلید بالابر شیشه‌ها، تنظیم گودی کمر صندلی راننده، روکش صندلی جدید، زیرآرنجی صندلی‌های عقب، چراغ خوشامدگویی درهای جلو و آنتن کوسه‌ای هستند.

چراغ داشبورد، آفتاب‌گیر جدید با چراغ، سانروف برقی، سقف کاذب جدید با چراغ سقف عقب و کنسول سقف به همراه جاعینکی، دستگیره سقف تاشو در جلو و عقب، برف پاک‌کن‌های ژله‌ای، توییترهای جلو و دو جکه شدن صندوق عقب از سایر امکانات تارا اتوماتیک V4 LX هستند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا