نسخه رستومود جیپ چروکی SJ به اندازه دو رانگلر 392s قیمت دارد

به لطف شرکتی به نام جیپ هریتیج، این جیپ چروکی مدل ۱۹۸۰ سنت‌شکنی کرده است.

تاکنون تعداد زیادی از شاسی بلندهای رستومود براساس خودروهای نمادین مانند فورد برانکو و لندرور دیفندر را دیده‌ایم، اما به نظر می‌رسد که نسل اول جیپ چروکی تاکنون چندان مورد توجه قرار نگرفته است. اما به لطف شرکتی به نام جیپ هریتیج، این جیپ چروکی مدل ۱۹۸۰ سنت‌شکنی کرده است. در این تیونینگ سبک طراحی آن دوران را با نوارهای جذاب پکیج معروف گلدن هاوک به نمایش گذاشته است.  این خودرو در ایران به جیپ آهو شهرت دارد. با دیجی ماشین همراه باشید تا به بررسی تیونینگ جذاب جیپ آهو بپردازیم.

اولین نسل چروکی که با نام داخلی SJ شناخته می‌شود، نسبت به XJ که جایگزین آن شد، طراحی ظاهری جذاب‌تر و پیچیده‌تری داشت. پکیج گلدن هاوک این مدل همان خطوط طراحی جذاب را برجسته می‌کند. رنگ پایه بوردو متالیک است و نوارهای خاکستری تیره، قهوه ای و بژ روی کاپوت، کناره‌ها و درب عقب به چشم می‌خورند. عبارت گلدن هاوک در کناره‌ها و عقب دیده می‌شود. چرخ‌های برنزی‌رنگ کاملا با بقیه رنگ‌های بدنه مطابقت دارند.

جیپ چروکی

این چروکی از نمای جانبی بسیار زیبا به نظر می‌رسد. بدنه قرمز تیره، سه خط راه‌راه و چرخ‌های برنزی جذابیت خاصی به آن می‌دهند. قاب‌های آینه و باربند براق هم جلب توجه می‌کنند. تایرهای زمخت بی‌اف گودریچ ظاهر نیرومندی به این شاسی بلند می‌دهند.

فضای داخلی دارای ظاهری ساده و کلاسیک با تودوزی بژ فراوان است. جیپ هریتیج برای پوشش صندلی‌ها از پارچه لیوایز اصل استفاده کده است. چرم جایگزین هر ناحیه‌ای شده که در مدل اصلی از جنس وینیل بود. همانطور که از یک خودروی ۱۹۵ هزار دلاری انتظار می‌رود، تمام سیم‌کشی‌ها، شیشه‌ها و عایق‌ها جدید هستند.

کلاستر فلزی بخش چشم‌نواز کابین است. بقیه تریم فلزی از قطعات کوچکتری تشکیل شده است، بنابراین این پنل بزرگ جلب‌ توجه می‌کند.

مشخصات فنی جیپ چروکی SJ

خریدار اصلی به جای استفاده از یک پیشرانه مدرن، تصمیم گرفته یک موتور ۵.۹ لیتری V8 روی آن نصب کند. در حال حاضر این مدل به جای کاربراتور اصلی، دارای سیستم تزریق سوخت چندنقطه‌ای است. خروجی اصلی این پیشرانه، ۱۷۵ یا ۱۹۵ اسب بخار، بسته به کاربراتور است. همچنین یک اگزوز جدید از جنس فولاد ضدزنگ و ترمزهای دیسکی در هر چهار چرخ وجود دارد.

جیپ چروکی

پیشرانه، اکسل‌ها، جعبه‌دنده کمکی و گیربکس همگی بازسازی شده‌اند که به SJ اجازه می‌دهند تا مانند یک خودروی جدید باشد. همچنین به لطف اعمال ضدزنگ و رنگ‌آمیزی جدید، مالک آن نباید نگران زنگ‌زدگی و تخریب ظاهری آن باشد.

این شاسی بلند از زمان بازسازی حدود ۲۰۰۰ مایل را طی کرده و اکنون آماده فروش است. یک لیست انتظار چهارساله برای سفارش ساخت خودرو توسط این شرکت وجود دارد، بنابراین مشتریان کم‌صبر می‌توانند به جای انتظار طولانی این جیپ چروکی خاص را فورا خریداری کنند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا