با شارژ هوشمند، سرعت شارژ تلفن همراه خود را افزایش دهید!

شارژ هوشمند یا شارژ تطبیقی فناوری جدیدی است که به مالکان تلفن‌های همراه هوشمند اجازه می‌دهد از باتری گوشی خود محافظ کنند.

شارژ هوشمند یا شارژ تطبیقی فناوری جدیدی است که به مالکان تلفن‌های همراه هوشمند اجازه می‌دهد از باتری گوشی خود محافظ کنند. گوشی‌های هوشمند سال به سال پیشرفته‌تر می‌شوند و این پیشرفت شامل باتری و نحوه شارژ آن‌ها نیز می‌شود. هم‌اکنون سیستم‌ عامل‌های اندروید و IOS‌ دارای ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند عمر باتری تلفن همراه شما را به حداکثر برسانند. در این مطلب از دیجی ماشین، به این موضوع کاربردی خواهیم پرداخت.

اکثر گوشی‌های هوشمند امروزی از باتری‌های لیتیوم یون استفاده می‌کنند. این باتری‌ها به مرور زمان از نظر شیمیایی پیر می‌شوند. به همین دلیل است که یکسال پس از خرید یک گوشی جدید، باطری آن همانند روز اول به شما خدمت ارائه نمی‌دهد. البته سامسونگ و اپل در حال حاضر امکان بررسی سلامت باتری و نحوه شارژ را در تنظیمات خود ارائه می‌دهند.

عوامل مختلفی بر فرسودگی باتری‌ها تاثیر دارند. از جمله این عوامل می‌توان به دمای کارکرد و مدت زمان شارژ کامل باتری‌ها اشاره کرد. در اینجا است که شارژ تطبیقی یا شارژ هوشمند وارد عمل می‌شود. البته تولیدکنندگان مختلف نام‌های گوناگونی را برای این قابلیت برگزیده‌اند. این قابلیت بر عادات روزانه شما نظارت می‌کند و هنگامی که گوشی را برای طولانی مدت به شارژر متصل کنید، شارژ کامل گوشی را به تاخیر می‌اندازند.

چگونه قابلیت شارژ هوشمند را در آیفون فعال کنیم؟

روند فعال‌سازی قابلیت شارژ هوشمند در تلفن‌های مختلف،‌ متفاوت است. در این بخش به بررسی این موضوع برای گوشی‌هایی از برندهای محبوب بازار یعنی آیفون و سامسونگ خواهیم پرداخت. تنظیمات را باز کنید و سپس بخش باتری را انتخاب کنید، که میزان باتری و فعالیت تلفن شما را در چند ساعت و چند روز گذشته به شما نشان می‌دهد. برای کنترل نحوه شارژ شدن تلفنتان، گزینه Battery Health & Charging و سپس Charging Optimization را انتخاب کنید.

باید متوجه شوید که این ویژگی به طور پیش‌فرض فعال است، اما می‌توانید آن را از این صفحه روشن یا خاموش کنید. اگر از یکی از مدل‌های آیفون 15 استفاده می‌کنید، گزینه‌های بهینه‌سازی شارژ باتری، 80 درصد محدودیت و هیچ‌کدام را مشاهده خواهید کرد که این گزینه 80 درصدی در آیفون‌های قدیمی‌تر موجود نیست.

شارژ هوشمند در آیفون

اگر می‌خواهید طول عمر باتری گوشی خود را با شارژ کردن کامل به ندرت افزایش دهید، گزینه 80% Limit را انتخاب کنید – در حین اتصال به برق، تلفن با 80 درصد شارژ متوقف می‌شود و سپس شارژ مجدد با 75 درصد شروع می‌شود. برای حفظ دقیق تخمین عمر باتری، در مواقعی، به تلفن اجازه داده می‌شود تا به طور کامل شارژ شود.

فعالسازی شارژ هوشمند در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

سامسونگ این قابلیت را حفاظت از باتری نامیده است. در صورت فعال‌سازی حالت محافظت از باتری، باتری تلفن شما به صورت پیش‌فرض تا 85 درصد شارژ می‌شود. تا زمانی که این ویژگی را خاموش نکنید، میزان شارژ باتری از 85 درصد بیشتر نخواهد شد.

تنظیمات باتری سامسونگ

از تنظیمات، به تنظیمات باتری و مراقبت از دستگاه، باتری، و تنظیمات باتری بیشتر بروید تا کلید جابجایی محافظت از باتری را پیدا کنید. در مورد گوشی‌های سامسونگ، این ویژگی به‌طور پیش‌فرض فعال نیست. بنابراین اگر می‌خواهید از آن استفاده کنید، باید آن را روشن کنید. همچنین پیامی روی صفحه نمایش وجود ندارد که به شما بگوید چه زمانی فعال شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا